راهنمای استفاده از این بسته آموزشی


ویدیوی معرفی بسته آموزشی

همان‌‎طور که می‌دانید محصول اصلی شرکت فراگستر نرم‌افزار اتوماسیون اداری و مدیریت فرایندها است که سازمانها با در اختیار داشتن این نرم‌افزار می‌توانند در یک محیط واحد، هم نامه‌نگاری‌های اداری خود را انجام دهند و هم فرایندها و روالهای سازمانی‌شان را مدیریت کنند. برای اینکه چنین نرم‌افزاری بطور موفق در یک سازمان پیاده‌سازی و اجرا شود باید کاربران از سطوح مختلف کاربری، با تمام امکانات نرم‌افزار بصورت تخصصی و کاربردی آشنا شوند.

در همین راستا با توجه به نیازسنجی‌هایی که شرکت فراگستر از مشتریان انجام داده و همین‌طور با آگاهی به این موضوع که عموماً یادگیری هر نرم‌افزاری نیاز به مرور مجدد و تمرین مباحث آموزشی آن دارد و این یادگیری با استفاده از فیلمهای آموزشی بصورت بصری موثرتر است، بر آن شدیم تا یک مجموعه جامع آموزشی تهیه کنیم و در اختیار مشتریان عزیز قرار دهیم تا با بهره‌گیری از این مجموعه آموزشی بتوانند تمام نیازهای خود را در زمینه مکاتبات و فرایندها مرتفع سازند.

در واقع این مجموعه آموزشی یک گنجینه بی‌نظیر صفر تا صد از مباحث نامه نگاری اداری و مدیریت فرایندها است که شرکت فراگستر برای کلیه کاربران و علاقمندان به یادگیری این مباحث فراهم آورده است.

مباحث و سرفصل‌های فیلم‌های آموزش آنلاین اتوماسیون اداری و مدیریت فرایندها ، بطورکلی شامل دو بخش اصلی است. بخش اول مفاهیم نامه نگاری و کار با نرم‌افزار اتوماسیون اداری فراگستر (بخش گردش الکترونیکی مکاتبات) آموزش داده شده است. بخش دوم این فیلمها به آموزش مفاهیم اولیه مرتبط با فرایندها، نحوه مدل‌سازی و چگونگی پیاده‌سازی و گزارشگیری آن در نرم‌افزار مدیریت فرایندها پرداخته شده است.

سرفصل‌های آموزشی در بخش گردش الکترونیکی مکاتبات به تفکیک سطوح کاربری کاربران شامل مدیران، کارشناسان، کاربران دبیرخانه، مسئولین دفاتر و راهبران سیستم و در دو سطح مقدماتی و پیشرفته تهیه شده است که سعی شده در هر بخش قابلیتهای تخصصی نرم‌افزار به کاربران آن گروه آموزش داده شود. در بخش آموزش مدیریت فرایندها هم باتوجه به اینکه مبحث پیاده‌سازی فرایندها در نرم‌افزار یک مبحث تخصصی است سعی شده آنچه که کاربران تخصصی این حوزه در مورد فرایندهای سازمان، انواع آن‌ها، نحوه شناسایی و دسته‌بندی آن‌ها و همین‌طور مدل‌سازی آن‌ها نیاز دارند به آن‌ها آموزش داده شود تا بتوانند فرایندهای سازمان خودشان را به راحتی شناسایی، مدل‌سازی و از صفر تا صد در نرم‌افزار اختصاصی فرایندها پیاده‌سازی کنند.

مشاهده سرفصل‌ها

در واقع مخاطبین اصلی این مجموعه‌ی آموزشی، افراد زیر هستند:

1- کاربران مشتریان سازمانی فراگستر که در حال حاضر نرم‌افزار اتوماسیون اداری و مدیریت فرایندهای فراگستر در سازمانشان نصب شده و این افراد میخواهند در سطوح مختلف سازمانی از قابلیتهای تخصصی این نرم افزار برای پیشبرد امور سازمانی خود بهره بگیرند.

2- افرادی که به مباحث حوزه مدیریت و مدلسازی فرایندهای کسب و کار علاقمند هستند و میخواهند بصورت آزاد این آموزشها را فرا بگیرند و در صورت نیاز با شرکت در آزمونهای ارزیابی گواهینامه آموزشی دریافت کنند.

برنامه‌ریزی مباحث این مجموعه آموزشی به گونه‌ای است که مخاطبین بتوانند از صفر تا صد مباحث ثبت و گردش الکترونیکی مکابتات اداری، مدلسازی فرایندها و پیاده‌سازی آن‌ها را تنها با کمک همین مجموعه آموزشی فراگیرند. در واقع به نحوی سعی شده است تا یک مجموعه جامع که همه نیازهای علاقه‌مندان حوزه مکاتبات و فرایندها را مرتفع سازد، آماده گردد و در اختیار آن‌ها قرارگیرد. اما به هر حال این مجموعه همانند هر مجموعه آموزشی دیگر به یک سری پیش‌نیازها و حداقل معلوماتی نیاز دارد که مخاطبین را در فراگیری هر چه بهتر این مطالب آموزشی کمک خواهد کرد،

از جمله این موارد می‌توان به آشنایی با اصول و روال نامه نگاری اداری، آشنایی با فرایندهای سازمان و رویه آن‌ها اشاره کرد. همین‌طور در بخش آموزشهای پیشرفته پیاده سازی فرایندها، آشنایی اولیه با زبان‌های برنامه‌نویسی مانند Java Script، PHP و SQL میتواند در یادگیری موثرتر باشد.

برای دیدن فیلمهای آموزشی هیچ محدودیتی برای کاربران وجود ندارد و کاربران مشتریان فراگستر از طریق پورتال مشتریان فراگستر و فراگیران آزاد از طریق آکادمی فراگستر میتوانند بصورت آنلاین به این مجموعه فیلمهای آموزشی دسترسی داشته باشند.

برای بهره‌گیری بهتر از مطالب این مجموعه آموزشی پیشنهاد میکنیم فراگیران هم‌زمان با مشاهده فیلم‌های آموزشی، مطالب تدریس شده را در نرم افزار به کار ببرند تا به طور کامل به نرم افزار مسلط شوند.

بطور کلی پیشنهاد میشود که برای اثربخشی بیشتر و بهره‌گیری بهتر از این مجموعه فیلم‌های آموزش آنلاین اتوماسیون اداری و مدیریت فرایندها ، کاربران واحدهای مرتبط با ثبت و گردش مکاتبات اداری با اصول صحیح نامه نگاری اداری و فرایندهای اصلی مرتبط با کسب و کارشان آشنایی نسبتا خوبی داشته باشند و هم‌زمان با مشاهده و یادگیری مباحث آموزشی این موارد را بطور عملی در محیط نرم افزار بکار بگیرند.

در بخش آموزش مدیریت فرایندها هم توصیه می‌شود در کنار مثال‌های مدل‌سازی متنوعی که در خود فیلم‌های آموزشی مطرح می‌شود از فرایندهای سازمان خودشان نیز برخی فرایندها را انتخاب کرده و مدل‌سازی آن‌ها را انجام دهند تا تسلط آن‌ها بر مباحث مدل‌سازی فرایندها افزایش یابد و به صورت عملی مباحث آموزشی را در نرم‌افزارهای فرم‌ساز و اتوماسیون اداری تمرین کنند و همین‌طور در کنار این مطالب سعی کنند که با زبان‌های برنامه‌نویسی مورد استفاده در این نرم‌افزارها بیش‌تر آشنا شده تا بتوانند از قابلیت‌های موجود نرم‌افزارها حداکثر استفاده ممکن را ببرند.

بله، برای هر کدام از بخش‌های مجموعه آموزش آنلاین اتوماسیون اداری و مدیریت فرایندها ، آزمون‌های استانداردی طراحی شده که فراگیران پس از مشاهده و یادگیری فیلم‌های این مجموعه آموزشی بایستی درخواست شرکت در آزمون دهند. بدین منظور بایستی مدیرسیستم سازمان، فایل اکسل را از این لینک دانلود و پس از تکمیل به شماره 88172998-021 ارسال کند. پس از موفقیت در این آزمون‌ها گواهینامه‌های مرتبط صادر خواهد شد.

فراگیران آزاد آکادمی هم در صورت ثبت نام در دوره های مجازی (غیرحضوری و آفلاین) آکادمی فراگستر میتوانند در آزمونهای ارزیابی انتهای هر دوره شرکت و در صورت کسب حداقل نمره قبولی، گواهینامه الکترونیکی خود را دریافت کنند.

کاربران بعد از مشاهده این مجموعه آموزشی مهارتهای لازم را برای استفاده از بخشهای مختلف نرم افزار اتوماسیون اداری و فرایندهای فراگستر بدست می آورند و قادر خواهند بود تا بصورت تخصصی و صحیح انواع نامه ها، مکاتبات و فرایندهای اداری سازمان خود را بصورت الکترونیکی ثبت و به گردش در بیاورند.

همینطور با مشاهده فیلمهای آموزشی مدیریت فرایندها، کاربران قادر خواهند بود براحتی فرایندهای سازمان خود را شناسایی کرده، آن‌ها را دسته‌بندی نمایند و مدل‌سازی هر کدام از آن‌ها را با زبان BPMN 2 انجام دهند و همچنین این فرایندها را در محیط نرم‌افزار BPMS به راحتی پیاده‌سازی کنند و در نهایت از فرایندهای پیاده‌سازی شده گزارشات هوشمند تهیه نمایند. در واقع کاربران بعد از مشاهده این مجموعه آموزشی مهارت شناسایی و مدل‌سازی فرایندها و همین‌طور پیاده‌سازی آن‌ها در نرم‌افزار و گزارش‌گیری از آن‌ها را پیدا خواهند کرد.